W 1994 roku w Szczecinie działały 3 fankluby Depeche Mode. Jednym z nich a zarazem najbardziej aktywnym był Route 66, który działał do końca 1995 roku.
Po odejściu Alana Wildera z Depeche Mode sytuacja zespołu napawała fanów licznymi obawami. Właśnie ta niepewna przyszłość zespołu odbiła się na działalności FC Route 66.
Punktem zwrotnym stało się wydanie przez zespól w 1997 roku nowego albumy „Ultra”. Kilkoro członków Route 66 postanowiło reanimować ducha szczecińskich fanów DM poprzez utworzenie nowego fan klubu o nazwie PIMPF jako kontynuatora tradycji zapoczątkowanej jeszcze w Route 66.
FC PIMPF oficjalnie został powołany do życia 28 października 1997 w Pubie Meduza, a inicjatorami tego przedsięwzięcia był Maciek „Franz” Kurp, Bogdan „Elvis” Dołęga oraz Rafał „Szczur” Raniowski. W 1999 roku oficjalnie do fan klubu dołączył również Adam „Myla” Myłka, który dotychczas wspierał inne projekty.
Pomimo tego, że z upływem czasu ilość członków FC PIMPF malała, Maciej Kurp i Adam Myłka starali się utrzymać Fan Club w całości. Jednak w 2001 roku w fan clubie jako aktywni członkowie pozostali już tylko Oni.
Kolejnym punktem zwrotnym był 10 czerwca 2001 roku, kiedy to Franz i Myla podczas spotkania w Hormonie postanowili wspólnie (we dwójkę) reanimować FC PIMPF. Począwszy od stworzenia nowej witryny internetowej, oraz poszukiwania lokalu przyjaznego depeszowskim imprezom. Cały czas poprzez swoje działania starali się skupiać szczecińskich fanów DM razem.
Rozpoczęli Oni nową serię cyklicznych imprez dla fanów Depeche Mode w szczecińskich klubach: Remiza, Tunel, DK Słowianin, Alter Ego oraz K4 – Kolumba 4, która trwa do dziś.
Na szczecińskie zloty przyjeżdżali fani z najdalszych zakątków Polski (i nadal przyjeżdżają ;P)
W latach 2001 – 2016 roku FC PIMPF wybrał DK Słowianin jako główne miejsce organizowanych przez siebie imprez.
Od 2017 roku FC PIMPF zadomowił się na stałe w murach szczecińskiego klubu Kolumba 4 szczeciński Loft kultury jednocześnie grając w innych klubach. W międzyczasie do FC PIMPF oficjalnie dołączyli Maciej Pawłowski oraz Krzysztof Brzóstowicz a w raz z nimi nowe idee, pomysły oraz dekoracje stały się standardem i wyznacznikiem imprez organizowanych przez FC PIMPF.
Z inicjatywy Macieja Pawłowskiego we współpracy z Jarkiem Jaroszem w lipcu 2010 powstał „Pimpf Video Project” (pimpfproject.com) – film video będący hołdem dla Depeche Mode, w którym uczestniczyli fani ze Szczecina i okolic.
Rok 2018 przyniósł kolejne zmiany. Do największych zdecydowanie należy powrót do czynnego życia w FC PIMPF jego współzałożyciela Rafała Raniowskiego oraz oficjalne powstanie stowarzyszenia zwykłego pod nazwą Fan Klub Depeche Mode 'Pimpf’.
4 listopada 2023 odbył się XXI Ogólnopolski Zlot Fanów Depeche Mode w Szczecinie, który zarazem uświetnił otwarcie Domu Kultury Słowianin po 5 letnim remoncie. Na to wydarzenie zjechało przeszło 600 fanów Depeche Mode z całej Polski. Tym samy FC Pimpf ponownie powrócił w mury tego jakże kultowego miejsca na mapie Szczecina.
W dniu dzisiejszym FC PIMPF jest jednym z najprężniej działających fan klubów Depeche Mode w Polsce.